כאבים בעצם הזנב – נפוץ, ונפיץ.

אין סוף לרשימת המכאובים הזמינים לנו, ממש כמו תפריט אינסופי במסעדה שאיש אינו רוצה לאכול בה. ובכל זאת, הרי שהחיים מביאים איתם הרבה הנאה, והרבה אחריות, כך שמוטב לדאוג לגוף שלנו היטב. כאבים בעצם הזנב הם לא נפוצים עד מאוד, ובכל זאת הם תוקפים בעשורים האחרונים יותר ויותר אנשים. מדוע?

במאמר זה נציג בפניכם את הסיבות ואת הפתרונות האפשריים העומדים בפניכם בכל הנוגע לכאבים בעצם הזנב, כדי שתוכלו להתגבר על הכאב בצורה נבונה, ולהמשיך קדימה עם מודעות גבוהה יותר ובלי הכאב המייסר. אנו מקווים שעם קריאת המאמר תרגישו בטוחים יותר לגבי הצעד הבא שלכם ליציאה מהכאב והחלמה מהמצב.

הגורמים המרכזיים למצבי כאבים בעצם הזנב

לכל דבר יש סיבה, ולעיתים שילוב של סיבות. כאבים בעצם הזנב נובעים מחמש סיבות מרכזיות:

  1. חבלה – לא הנפוץ ביותר, אך המובהק ביותר, הרי שאם נפלתם על עצם הזנב או נחבלתם בעצם הזנב מכל סיבה או סיטואציה, הרי שסביר להניח שהכאב נובע מחבלה זו.
  2. מחלות או זיהומים שונים – פחות נפוץ, אך בהחלט קיים, דלקות יכולות להתפתח בכל מקום בגוף, וגם בעצם הזנב, מסיבות שונות.
  3. גידול – גידולים שונים יכולים להיווצר סביב עצם הזנב, ולייצר לחץ מכאני על הסביבה, מה שיוביל כמובן לכאב, עד להסרת הגידול, וגם לאחריו לתקופת ההחלמה.

ישיבה והיריון, טיפול והחלמה

שתי הסיבות הנפוצות הבאות לכאבים בעצם הזנב הן נפוצות כי הן פשוט חלק מהתנהלות שגרתית ומקובלת. ישיבה ממושכת, ברכב, בכיסא במשרד וכיו"ב, עלולה ליצור מצב של לחץ מתמשך ושחיקה של אזור עצם הזנב. מצב זה יכול להוביל לדלקתיות וכאבים לאורך זמן.

היריון מוביל לשינויים מבניים, ביניהם התרחבות האגן. תנועות גרמיות אלו עלולות לעיתים להוביל לכאבים נלווים, כולל כאבים בעצם הזנב, למרות שלא הייתה חבלה או דלקת. כאב זה עובר לאחר הלידה, אך עלול להטריד אם לא יטופל.

כאבים בעצם הזנב ניתן לאבחן ולטפל אצל כירופרקט, וזאת לאחר שעברתם אבחון אורטופדי מקיף ושללתם גידול, חבלה וכיו"ב.

אהבתם? שתפו
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp