האם טיפולי שורש זה דבר מורכב?

טיפולי שורש בשיניים הם מהטיפולים הדנטלים הפחות מהנים שיש, ורבים שואלים את עצמם האם טיפולי שורש זה דבר מורכב, אך עם זאת, במקרים רבים הם הכרחיים לשמירה על תקינות השן ומבנה הפה והלסת.

בשונה מטיפולי מעקב אצל שיננית או טיפולים לניקוי אבנית כל כמה חודשים שהם בדרך כלל טיפולים קלים שבשגרה, במקרים של טיפולי שורש, מדובר לרוב בטיפול שיניים קצת יותר מורכב, היות וכאשר מגיעים למצב שבו השורש נפגע ומזדהם,
אין מדובר באירוע צפוי מראש ובמרבית המקרים אלו טיפולי חירום, במיוחד אצל אנשים עם פוביה דנטלית.

למרות שטיפולי שורש יכולים להיות מאתגרים ומורכבים לעיתים, הנסיון מראה שלרוב הם ניתנים לטיפול בקלות וביעילות, במיוחד כאשר עומד מולנו רופא שיניים מקצועי שיודע להתמודד עם מקרים מהסוג הזה.
תוכלו לראות דוגמא באתר: https://drluba.com/

מה זה טיפול שורש?

טיפול שורש מבוצע ברגע שיש למטופל חור בשן, שלתוך התעלות שלה מתנקזות שאריות מזון ולכלוך שעלולים לגרום להיווצרות דלקת כואבת.

במהלך טיפול השורש רופא השיניים מרדים את האזור, מנקה ביסודיות את תעלות השן, מכניס מילוי לתעלות וסוגר את השן עם סתימה, על מנת לשמור על בריאות השן.

על פניו, מדובר על טיפול שאינו מורכב במיוחד, אך כאשר הוא מתבצע במצב של דלקת או במצב חירום, הטיפול עשוי להיות כואב יותר בגלל רגישות יתר של האזור, וגם תהליך ההחלמה יכול להיות מעט ארוך יותר ולשלב טיפול באנטיביוטיקה על מנת למנוע זיהום.

איך ניתן להמנע מטיפולי שורש וגם האם טיפולי שורש זה דבר מורכב?

רופאי שיניים רבים יאמרו לכם שכאשר מדובר בבריאות הפה, רצוי ומומלץ להתמקד בטיפולים מונעים מאשר בריפוי ואם תשאלו את מרבית רופאי השיניים האם טיפולי שורש זה דבר מורכב, רובם יענו לכם שלא.

זו בהחלט הגישה הנכונה כאשר מדובר בטיפולי שורש, כך שכאשר מטופל מגיע לביקורת או לטיפול כללי, רצוי לבדוק את מצב תעלות השיניים ולבחון אם יש שן שזקוקה לניקוי מקיף יותר או אפילו לטיפול שורש קל ולא כואב, היות והאזור כרגע בריא ורגוע ולא מודלק וכואב, כפי שקורה במצב חירום שמצריך טיפול שורש מיידי.

כאשר מטפלים בשורש מבעוד מועד ולא במצב של דלקת, הטיפול הוא קל ומהיר יחסית, ומלווה בהרבה פחות כאב ותחושת אי נוחות, וימנע בעיות בשיניים לאורך זמן.

תוכלו לקבל מידע נוסף על התהליך ועל טיפולי שורש באתר: https://drluba.com/

אהבתם? שתפו
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp